sto19 listopada 2018 r. w Kielanówce obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w tutejszym kościele parafialnym.

sto2

Następnie wszyscy, na czele z pocztem sztandarowym Armii Krajowej, przemaszerowali do Szkoły. Ksiądz Proboszcz Marek Buchman poświęcił jubileuszową tablicę poświęconą stuleciu niepodległości, umieszczoną na ścianie budynku Szkoły. Potem uczestnicy obchodów zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie mogli zobaczyć patriotyczną scenografię: brzozowy krzyż, biało-czerwone flagi rozpięte nad siedzeniami dla publiczności, hasło: "Cześć i chwała bohaterom, cześć i chwała Niepodległej". Została ona przygotowana przez panią Bożenę Tereszkiewicz oraz pana Franciszka Kloca. Cały budynek szkolny odświętnie udekorowano.

sto4Uczniowie przed wejściem wszystkim uczestnikom uroczystości przypinali biało - czerwone wstążeczki. Pan Dyrektor Mariusz Kalandyk wygłosił inauguracyjne przemówienie i powitał znamienitych gości, m. in. Burmistrza Boguchwały pana Wiesława Kąkola, radnych: panią Iwonę Pezdan-Sliż, pana Ryszarda Liputa, Sołtys Kielanówki panią Marię Fąfarę, Wizytator Podkarpackiego Kuratorium Oświaty panią Beatę Szel, przyjaciół Szkoły, rodziców i uczniów.

sto5Członkowie kółka teatralnego prowadzonego przez panią Bogumiłę Zyracką zaprezentowali inscenizację poświęconą żołnierzom AK i Niepodległej.

sto3Oprawę muzyczną przygotowały panie: Anna Polak i Jadwiga Kyc-Gąsior, a akompaniował pan Aleksander Pietrucha. Występ uświetniły tańce ludowe w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klasy I. Choreografię przygotowały panie Katarzyna Betleja i Anna Polak. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych.

 

Więcej zdjęć w galerii

edziennik librus 55

loader
Brak wydarzeń

ore2014ko rzeszow 180logo cke 180
ibe

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.