II Międzynarodowa edycja VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”

„Przerwa na czytanie” – już wkrótce!
Wtorek – 12.10.2021 r.!

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła po raz pierwszy weźmie udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zeszłoroczny rekord wyniósł 149 851 osób czytających na przerwie.

Celem akcji jest:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Udział w biciu rekordu bierze cała społeczność szkoły wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz przedszkolaki. Akcja odbędzie się już w najbliższy wtorek – 12 października. Prosimy Was o zabranie do szkoły swoich ulubionych książek. W trakcie 2 i 3 przerwy każdy może czytać swoją ulubioną książkę, można też czytać głośno jedną na forum klasy.

Już teraz, serdecznie zapraszamy do bicia rekordu!