First Lego League Challenge Master Piece

W dniu 16.03.2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Kielanówce uczestniczyli w regionalnych zawodach First Lego League Challenge Master Piece w Nowej Sarzynie. Do zawodów przygotowywali się przez 2 miesiące ucząc się współpracy, przyjmowania ról, budowania robota i programowania. Wśród 15 drużyn biorących udział w zawodach drużyna naszej szkoły – Brick Masters wzięła udział w 3 rozgrywkach eliminacyjnych RobotGame, które polegały na wykonaniu jak największej liczby misji w czasie 2:30 min, prezentacji przygotowanego robota i programów oraz wartości jakimi poszczególni członkowie drużyn się kierowali, a także zaprezentowaniu innowacyjnego projektu, którym była Szopka Bożego Narodzenia w Kielanówce jako elementu kultury naszego regionu.

Po wygranych sesjach eliminacyjnych drużyna Brick Masters przeszła do rozgrywek półfinałowych, a następnie do finału w którym rozegrali 2 mecze z gospodarzami turnieju NS Robotycy, który wygrali.

Po ogłoszeniu wyników końcowych drużyna Brick Masters uzyskała następujące wyniki:

  1. I miejsce za zebranie z największej liczby punktów sumarycznie z wszystkich kategorii,
  2. I miejsce za rozgrywki RobotGame,
  3. II miejsce za przygotowanie innowacyjnego projektu,
  4. II miejsce za przygotowanie i przedstawienie robota,
  5. II miejsce za wartości jakimi cechował się zespół, tzn. współpraca, pomoc, komunikacja, zachowanie.

Uczniowie biorący udział w zawodach to: Patryk Mikłasz (kl 3), Kamil Mikłasz (kl 3), Franek Pałka (kl 3), Filip Uliasz (kl 3),  Korneliusz Wiącek (kl.4), Mikołaj Szum (kl 4), Wiktor Uliasz (kl 5), Piotr Habrat (kl 7), Krzysztof Szpak (kl 7), Piotr Pałka (kl 8)

Opiekunami podczas zawodów byli: Marek Uliasz oraz Tomasz Warzocha.

OGROMNE GRATULACJE dla chłopaków 🙂