Światowy Dzień Życzliwości 2022

Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

Dzień Życzliwości odbył się również w naszej szkole, każdy z uczniów otrzymał “życzliwą naklejkę”, mógł oddać swój głos na najżyczliwszego nauczyciela/pracownika szkoły, oraz wziął udział w części artystycznej przybliżającej ideę tego święta.

Podczas tego wydarzenia zostały wręczone specjalne nagrody od uczniów dla pracowników szkoły (wyłonionych podczas głosowania). Zwycięzcy otrzymali CERTYFIKATY ŻYCZLIWOŚCI.

***

Jest delikatna, subtelna i wrażliwa, a  Jej promienny uśmiech i dobre słowo potrafią poprawić humor na cały dzień.

MAMY OGROMNĄ PRZYJEMNOŚĆ OGŁOSIĆ, ŻE NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWYM NAUCZYCIELEM W SZKOLE ZOSTAŁA …. Pani Magdalena Szuba

***

JAK SAM POWIEDZIAŁ, UDZIELAJĄC UCZNIOM WYWIADU W UBIEGŁYM ROKU SZKOLNYM, JEGO MOTTO ŻYCIOWE TO:  

„Bądź dobry dla wszystkich, a może kiedyś to dobro do Ciebie wróci. Zawsze postaw się na miejscu tego drugiego człowieka i zadaj sobie pytanie:  Czy Ty byś tak chciał?”

Autentyczność tych słów odczuwamy na co dzień. Jest to osoba ciepła, serdeczna, która nigdy nie przejdzie obojętnie obok osoby potrzebującej pomocy, a drzwi Jego gabinetu są szeroko otwarte dla każdego z nas.

NAGRODĘ SPECJALNĄ W KATEGORII NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWY NAUCZYCIEL otrzymuje Pan Dyrektor Mariusz Kalandyk

***

Kolejną osobę cechuje wrodzone opanowanie i anielska cierpliwość. Zawsze życzliwie i z uśmiechem daje nam po raz kolejny i kolejny zapasowy klucz do szafki, w razie potrzeby pomoże odnaleźć zgubę czy pocieszy dobrym słowem.  Nigdy nie usłyszeliśmy od niego słów: „nie teraz”, czy „nie mam czasu”.

 NAGRODĘ SPECJALNĄ W KATEGORII NAJBARDZIEJ ŻYCZLIWY PRACOWNIK SZKOŁY

otrzymuje Pan Franciszek Kloc

Dzień życzliwości przygotowały pani Sylwia Król oraz pani Katarzyna Zgłobicka wraz z uczniami.