Wycieczka klas 4a i 4b

23 marca uczniowie klasy 4a i 4b uczestniczyli w wycieczce do Podkarpackiego Centrum Nauki “Łukasiewicz” w Jasionce.

Nasi uczniowie zwiedzili tam trzy ekspozycje : ” My Ludzie”- czyli jak funkcjonuje organizm człowieka,zmysły, anatomia, myślenie, ” Świat Wokół Nas”- czyli przyroda i prawa rządzące światem, oraz zjawiska fizyczne i chemiczne, oraz ” Nasza Cywilizacja”-czyli co ludzie wytworzyli w zakresie np. techniki czy kultury.

Uczniowie z zaciekawieniem odkrywali tajniki wiedzy korzystając z licznych eksponatów. Obok każdego eksponatu znajdował się krótki opis co należy “wcisnąć”, aby samemu zainicjować doświadczenie. Fascynująca wędrówka po świecie nauki, gdzie można wszystkiego doświadczyć, dotknąć, sprawdzić, pokazała uczniom, że nauka może być ciekawa, przyjemna i pożyteczna.