PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

Od wieków trwa w polskich domach, we wsiach i miasteczkach zwyczaj radosnego kolędowania
i wystawiania misteriów bożonarodzeniowych znanych jako jasełka. Pozwalają nam lepiej zrozumieć przyjście Jezusa na świat. Pokazują, że jest to nie tylko wydarzenie historyczne, ale też współczesne. Bóg rodzi się dzisiaj pośród nas, w drugim człowieku, w naszym sercu. To misterium dotyka każdego osobiście.

06.01.2024r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów klasy czwartej i klas piątych. Przedstawienie było wyjątkowe. Wszyscy aktorzy prezentowali się doskonale.
Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, które zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Uroczyste spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pan Burmistrz Wiesław Kąkol, ksiądz proboszcz Marek Buchman, ksiądz pułkownik Edwin Czach, pani radna Iwona Pezdan-Śliż, pan radny Ryszard Liput.
Występy w wykonaniu najmłodszych wprawiły uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój. Słowa płynące ze szkolnej sceny uświadomiły nam, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy właśnie na nie. Uroczystość jasełkowa okazała się bardzo udana, widzowie byli oczarowani magią przedstawienia. Była to dla nas wszystkich lekcja zadumy i refleksji.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania tego pięknego przedstawienia 🙂