Projekt “Wygrajmy ze smogiem”

Od października 2021 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie “Wygrajmy ze smogiem”, który organizowany jest przez Edukacyjną Sieć Antysmogową (ESA).
W ramach projektu uczniowie realizują scenariusze zajęć na temat smogu, czym jest i dlaczego tak bardzo nam szkodzi. Mają również możliwość poznać najlepsze metody, które pomogą ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.
Dodatkowym narzędziem edukacyjny, w ramach projektu jest zestaw do pomiaru smogu (czujnik smogowy wraz z monitorem wyświetlającym poziom zanieczyszczenia w okolicy).

Projekt ESA promuje wiedzę na temat poprawy jakości powietrza wśród dzieci, ale też dzieli się wiadomościami z rodzicami. W związku z tym przygotowane zostały materiały edukacyjne przeznaczone dla rodziców dzieci.

Zachęcamy do zapoznania się z treściami w poniższym linku:
https://esa.nask.pl/uploads/2021/12/Mailing-ESA-3-Nowy-film-dla-rodzic%C3%B3w-szko%C5%82a.pdf