“Bezpieczne wakacje”

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy i stresów nadchodzi tak wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas – WAKACJE. 

Wakacje to przede wszystkim zabawa i odpoczynek. Każdy z nas ma swój pomysł       i sposób na spędzenie wolnego czasu.  Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwie i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Beztroska sprawia, że przestajemy dostrzegać zagrożenia. Dlatego warto przypominać podstawowe zasady bezpieczeństwa. 

O najważniejszych aspektach bezpieczeństwa podczas wakacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Kielanówce rozmawiali z Policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Komisarz Renatą Bednarską i Komisarzem Pawłem Grzesiem. W trakcie spotkania Kom. Paweł Grześ zwrócił szczególną uwagę na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku: nad wodą, w górach oraz na drodze.  

W czasie spotkania uczniowie kl. IV i V naszej szkoły przystąpili, również do egzaminu na kartę rowerową. Najpierw odbyła się część pisemna egzaminu. Następnie na placu przed kościołem parafialnym, dzieci zdawały część praktyczną. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie Komisarz Renata Bednarska i Komisarz Paweł Grześ przeprowadzili część praktyczną egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie wykazali się wiedzą teoretyczną dotyczącą wyposażenia roweru, w tym prawidłowego sygnalizowania manewrów na drodze. Pomimo delikatnego stresu oraz bardzo gorącej aury zrealizowali wszystkie zadania i świetnie się przy tym bawili. Wszyscy uczniowi którzy zdawali egzamin otrzymali od przedstawicieli KWP Rzeszów kamizelki odblaskowe ufundowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie.

Posiadaczom karty rowerowej życzymy bezpiecznej i przyjemnej jazdy rowerem, oczywiście zgodnie z przepisami ruchu drogowego. 

Zapraszamy do galerii https://zskielanowka.pl/galeria/

Aby po zakończeniu wakacyjnego wypoczynku pozostały tylko dobre wspomnienia należy przestrzegać kilku zasad bezpiecznej jazdy na rowerze: 

-Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru. 

-W czasie jazdy używaj kasku. 
-Dokładnie rozejrzyj się zanim ruszysz. 
-W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów. 
-Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów. 

-Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty. 
-W czasie jazdy zawsze uważaj! 

WAŻNE TELEFONY: 
112– telefon alarmowy służb ratowniczych 

997– telefon alarmowy Policji 

998– telefon alarmowy Straży Pożarnej 

999– telefon alarmowy Pogotowia Ratunkowego 

601 100 100– telefon alarmowy WOPR 

Mamy nadzieję, że rady te przyczynią się do tego, by wszyscy uczniowie spędzili wspaniałe wakacje. 

Życzymy udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!