sowki    misie      pszczolki   biedronki

 

  Numery kont     żywienie: 79 9163 0009 2001 0000 8864 0057         pobyt: 25 9163 0009 1001 0000 8864 0007

 

aktualności

"BAL   KARNAWAŁOWY"

bal

          Co roku dzieci najbardziej czekają na Bal Karnawałowy - obmyśłają przebrania i zastanawiają się czy zostaną rozpoznane. W tym roku przebrania były zachwycające - dzieci zmieniły się w księżniczki, elfy, kotki, czarwnice, damy, superbohaterów, rycerzy, klaunów ... ach.... kolorowy zawrót głowy. Biedronki podczas balu bawiły się doskonale - to równieżw dużej części zasługa prowadzących bal wodzirejów z Firmy Yamaha.

 

GALERIA

 

XV KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

aniolki

         Konkurs organizowany w naszej szkole przez panią Annę Polak od 15 lat, co roku cieszy się wielką popularnością. Tegoroczna edycja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Występy młodych artystów  podzielone zostały aż na dwa dni :). Wszyscy piosenkarze wykazali się wrażliwością, wyczuciem rytmu i zdolnościami muzczynymi. Dzieci zaprezentowały różnorodne kolędy i pastrałki od znannych do całkiem nowych. Wszystkim ogromnie gratulujemy -  pielęgnujcie swoje talenty, zachwycająć wszystkich wokół swoim śpiewem.

 

GALERIA

 

"Bale nie tylko w karnawale"

  karnawal4 www.e gify.pl 

           W naszym przedszkolu ponownie gościliśmy Mobilną Filharmonię. Przedszkolaki podczas audycji muzycznej przeniosły się na salę balową. Zobaczyły jak wyglądały dawniej bale na dworach i w pałacach m.in. kontredance czy wiedeński walc. Chętne dzieci spróbowały swoich sił na parkiecie – tańcząc poloneza. Poznaliśmy również instrument o nietypowej nazwie fagot oraz zobaczyliśmy różnorodne maski karnawałowe.

 

GALERIA

 

"INSTRUMETY PERKUSYJNE ŚWIATA"

instrument perkusyjny ruchomy obrazek 0153

       Po raz kolejny w tym roku mieliśmy spotkanie z muzyką za sprawą Szkoły Muzycznej YAMAHA. Tematem lekcji były instrumenty perkusyjne świataspotkanie było wyjątkowe za sprawą gościa specjalnego z Brazylii -Paulo Bomfim. Prowadzący p. Karol Stelmach wraz z Paulo zaprezentowali różnorodne instrumenty dęte pochodzące z Australii ( didgeridoo powstały z gałęzi drzewa eukaliptusowego wydrążonej przez termity). Ciekawy dźwięk wydawały również śpiewające misy z Tybetu (używane przez mnichów tybetańskich).  Bardzo dużo instrumentów pochodziło z Kuby (m.in. chekere, bongosy, guiron), ale chyba najdziwniejsze wywodziły się z Afryki.

 

GALERIA

 

"OPOWIEŚĆ ZIMOWA"

 

zima choinki

 

          Kolejene spotkanie z aktorami Teratru "Bazyl", tym razem w zimowej odsłonie. W odległej nieznanej krainie, Dziadek Nów, kierował Porami Roku, pomagała mu w tym wnuczka Nowika. Dziewczyna miała rozesłąć zaproszenia do Pór Roku, aby zjawiły się na świecie w odpowieniej kolejności. Nowika - postanowiła, że nie zaprosi zimy, ponieważ nie lubiła zimna, zamieci i mrozu, pomyślała, że bez zimy świat będzie piękniejszy. Na szczęście Dziadek Nów - dowiedział się o tym i uświadomił wnuczce co oznacza brak zimy... Nowika, zaniepokojona się brakiem świąt i Mikołaja postanowiła poszukać Pani Zimy i sprowadzić ją na świat. Jak wyglądały jej poszukiwania - zapytajcie przedszkolaki :).

 

Galeria

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.