zdj1

W dniach 29-31 maja klasy VI,VII,VIII  wraz z wychowawczyniami uczestniczyły w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

Pierwszego dnia pojechaliśmy do Nowej Słupi a tam przszliśmy szlakiem turystycznym do Klasztoru  Św. Krzyża gdzie mogliśmy zobaczyć relikwie drzewa Krzyża Świętego, kryptę J. Wiśniowieckiego, Byliśmy również na platformie widokowej z której  obserwowaliśy tylko fragmenty gołoborzy za względu na słabą widoczność i deszcz. Następnie przejechaliśmy do Kielc. Spacerowaliśmy  po mieście:przeszliśmy  pl. Artystów ze słynnym kieleckim deptakiem H. Sienkiewicza, Rynek.

skansen2

Drugiego dnia pojechaliśmy do Tokarni, gdzie zwiedzaliśmy  skansen a potem przejechaliśmy do Oblęborka do muzeum H. Sienkiewicza.

sienkiewicz

Zatrzymalismy się również w Zagnańsku, gdzie znajduje się pomnik przyrody - Dąb Bartek.
Trzeciego dnia udaliśmy się  do Chęcin. Tam zwiedziliśmy Centrum Nauki Leonardo da Vinci.

davinci

Następnie przejechaliśmy  do Ujazdu, gdzie zwiedzaliśmy  ruiny Zamku Krzyżtopór. Tam też pod zamkiem odbył się piknik na trawie gdzie spożywaliśmy posiłek.Pełni niezapomnianych wrażeń, ze śpiewem na ustach powróciliśmy do Kielanówki.

edziennik librus 55

ore2014ko rzeszow 180logo cke 180
ibe

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.