z1

Ze względu na zblizające się ferie zimowe 21 stycznia w naszej szkole gościliśmy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

z3

Przypomnieli oni młodzieży o podstawowych zasadach bezpieczeństwa tak, aby ferie zimowe były prawdziwym czasem relaksu i zabawy. Uświadomili także o grożących niebezpieczeństwach w przypadku korzystania z obiektów infrastruktury drogowej niezgodnie z ich przeznaczeniem.Policjanci przypomnieli, że takie zachowania jak wspinanie się na barierki, poręcze czy też rzucanie różnych przedmiotów na drogę stanowi zagrożenie nie tylko dla samych sprawców, ale i kierowców podróżujących zlokalizowaną pod obiektem trasą szybkiego ruchu, jaką jest droga ekspresowa S19. Podczas spotkania z uczniami policjanci przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze w drodze do i ze szkoły oraz podkreślali w jakim celu należy nosić elementy odblaskowe. Uczniom przypomniano także znaki drogowe i ich znaczenie dla pieszych i kierowców oraz numery telefonów alarmowych i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowywania się wobec obcych osób i bezpańskich zwierząt. Uczniowie poznali również zasady bycia odpowiedzialnym pasażerem oraz zachowania w razie wypadku drogowego.

Lekcję o bezpieczeństwie przeprowadzili: Bartosz Wysocki- przedstawiciel GPDKiA oddział Rzeszów, Komisarz Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej oraz aspirant sztabowy Marcin Skoczylas

edziennik librus 55

ore2014ko rzeszow 180logo cke 180
ibe

stopka klienta wsp

Copyright © 2015. All Rights Reserved.